Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Miroslav Zubr
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den mám dotaz moje přítelkyně, vdova já ženatý žijeme ve společné domácnosti již 8 roků. Moje přítelkyně vlastní průkaz ZTP a bylo jí vydáno 0 1. Auto ale je psáno na mě. Mohu na dálnici bez dálniční známky? Vím že ve vozidle musí být. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Zubře,

je to tak, že průkaz O1 je přenosný. To znamená, že pokud Vaše přítelkyně pojede s Vámi ve Vašem autě, tak je vše v pořádku a můžete využít výhod, které jsou s průkazem O1 spojeny.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.