Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Alena Vašková
Předmět Dotaz
Dotaz Dobrý den,prosím o radu,zda má nárok invalida 2.stupne vyřídit si kartu pro invalidy pro parkování na vyhrazených místech a zda platí i další úlevy, pri používání dálnic atd? Kde se tato karta vyřizuje a co je k tomu potřeba za doklady? Děkuji za odpověď.Vaskova Alena.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Vašková,

pobírání ID nemá žádnou souvislost s parkovací kartou. O parkovací kartu si může požádat každý držitel průkazu ZTP a ZTP/P. Karta se vydává na obci s rozšířenou působností po předložení průkazu ZTP, nebo ZTP/P, a jedné fotografie. Správní poplatek je 30 Kč. 

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.