Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Josef
Předmět dotaz
Dotaz Vážený pane Krása, potřeboval bych poradit. Jsem držitelem průkazu ZTP II. stupně písmeno g a vozím ráno malou vnučku ke škole, kde je zákaz vjezdu a povolení vjezdu jen pro pracovníky školy, kteří tam i parkují. Myslel jsem si, že když tím nikoho neohrožuji a neomezuji a vjedu tam jen na dobu nezbytně nutnou, než si vnučka vysedne a jen malou chviličku ji pozoruji, jestli vešla do šatny, protože chodí do 1. třídy, mám na to nárok. Dnes mě ovšem pracovník VB upozornil, že na to nárok není a příště dostanu 2000 Kč pokutu. Prosím o radu, jak to tedy je. Předem moc děkuji za odpověď. Josef

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

pokud je u dopravní značky zákaz vjezdu dodatková tabulka, dopravní obsluze nebo zásobování vjezd povolen, tak máte právo do takového prostoru, jako držitelka parkovcího průkazu O 7, vjet, samozřejmě na nezbytně nutnou dobu. Vyplývá to z ustanovení odst. 6, § 67, zákona č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích. Pokud je uvedena dodatková tabulka opravňující vjezd pouze zaměstnancům školy, doporučuji Vám požádat vedení školy o potvrzení, že na pozemek můžete vjet.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlédnete reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji.