Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor josef
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso. Chtěl jsem se zeptat jestli průkaz ZTP platí jako dálniční známka. Já si myslím ,že ne , ale známý mi tvdí oopak. Tak by mne to zajímalo. Předem za vaši odpověď děkuji J.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Josefe,

průkazka ZTP neplatí jako dálniční známka. Vozidlo musí být označeno značkou O1. Takové vozidlo je osvobozeno od dálniční známky pouze v případě, že jízda po dálnici je realizována v souvislosti s přepravou osoby se zdravotním postižením - držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P. Toto označení získáte na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností.

S pozdravem.

Václav Krása