Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ

Autor Miroslav
Předmět DOTAZ
Dotaz

DOBRY DEN PANE KRASO.JSEM VOZICKAR A MAM DOTAZ MUSIM PLATIT STK A EMISE KDYZ MAM PRUKAZ ZTP/P.JESTLIZE ANO POTOM KOLIK MUSIM ZAPLATIT KDYZ MAJITELEM AUTA JSE M JA.JSEM OSOBA POHYBUJICI SE POMOCI INV.VOZIKU A AUTA.DEKUJU MOC ZA ODPOVED.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Miroslave,

prohlídku STK a emise si musíte platit jako každý jiný občan. Zde žádná úleva není. Mohl byste zkusit požádat ÚP o dávku mimořádné okamžité pomoci, pokud nemáte peníze na prohlídku, ale nejsem si jistý zda byste uspěl. Musel byste prokázat, že auto bezpodmínečně potřebujete a skutečně nemáte žádné prostředky.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.