Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz

Autor Svetlana Nejtkob
Předmět Dotaz
Dotaz

Dostala jsem výzvu k vysvětlení parkováni s neplatnou kartou ZTP -P .Parkovala jsem na vyhraženém parkovišti pro invalidy Je nějaká možnost neplatit pokutu .

Předem děkuji  Světlana Nejtková .

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Nejtková,

pokud nejste držitelem průkazu ZTP nebo ZTP/P tak jste porušila zákon. Od 1. 1. 2013 platí pouze označení O 7 - Evropský parkovací průkaz. Pokud jej nemáte a používáte stále označení O 1, porušujete zákon. Zkuste orgány přesvědčit, že jste to nevěděla. Pokud však nejste držitelkou průkazu ZTP, tak jste zneužila systém.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.