Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Tuma J.
Předmět dotaz
Dotaz

Zdravim vas pane predsedo a preji vse dobre.Mel bych na vas dotaz ohledne karet ZTP a ZTP¨P zda se neco podnika ohledne cestovani v cizine,proto ze jak pisete karty 01 na silnicich a dalnici v cizine neplati ale take jsme soucasti EVROPSKE UNIE tak by mely platit i pro nas NE.dekuji vam za odpoved.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Tůmo,

parkovací průkaz platí v všech zemích EU jako doklad pro parkování na vyhrazených parkovištích. V žádné zemi však není uznáván pro cizí občany jako doklad o osvobození od dálničních poplatků. To znamená, že rakouský občan, držitel parkovacího průkazu ve své zemi neplatí dálniční poplatky, ale v naší zemi je platí. Opačně je to stejné. Snažili jsme se vyvinout iniciativu, aby Evropská komise sjednotila praxi, tak, že vzájemně budou uznávány dálniční poplatky, ale tato snaha zatím nebyloa úspěšná. každý stát si chrání příjem z dálničních poplatků, a tudíž cizincům tuto věc neumožňuje. není to jen náš problém, ale je to problém celoevropský.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.