Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

DOTAZ.

Autor Marta
Předmět DOTAZ.
Dotaz VAŽENY PANE PROSÍM O RADU MUJ SIN MA PRUKAZ ZTP A CHTĚLA BYCH SE ZEPTAT KDYŽ POJEDU NA SLOVENSKO A NEMAME HOPSANY ANI JEDEN S RODIČU V OPČANCE TAM MUŽE JET NA PRUKAZ NA ZTP NEBO MUSÍ MÍT PAS ZA JAKDLOUHO DOSTANU PAS NA RYCHLO DĚKUJI A PŘEJI HEZKY DEN

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Marto,

na průkaz ZTP nemůžete vyjet do zahraničí, protože tento průkaz v cizině neplatí. Váš syn musí mít občanský průkaz nebo pas. Pas Vám, na Vaší obci s rozšířenou působností, vyřídí velmi rychle, ale budete za zhotovení více platit.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.