Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Marcela Matějková
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý večer,potřebovala bych informaci za jak dloho vydají na dopravním inspekorátu novou kartu do auta.Ke konci roku byly zrušeny stávající a jetě jsme si nezašli pro novou.Nastala situace,že ji budeme potřebovat a netuším zda by nám mohli policité tu starou ještě uznat do doby než nám udělají novou nebo bychom platily pokutu.Děkuji za případnou odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Matějková,

nový parkovací průkaz O 7 obdržíte na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Musíte mít průkaz ZTP a jednu průkazovou fotografii. Parkovací průkaz Vám bude vydán na místě. Pokud pojedete po dálnici bez dálniční známky a bez nového parkovacího průkazu, zaplatíte velkou pokutu.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.