Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor Karel Paleček
Předmět dotaz
Dotaz

Dobrý den vážený pane,

nemám dlouho ZTPa nevím, zda mám žádat o finanční příspěvek na benzin či nikoliv, nebo zda automaticky mi ČSSZ finanční příspěvek zašle.

V poslední době se mi radikálně zhoršil zdravotní stav - hybnost. Jak posoudí lékař co mohu či nemohu apod. Kam se obrátit.

Děkuji Vám a srdečně Vás zdravím.           Karel Paleček, Podještědí

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Palečku,

o příspěvek na provoz motorového vozidla si musíte požátat, a to na odboru sociální péče vaší obce s rozšířenou působností. Pokud byste chtěl žádat o průkazku ZTP/P, tak můžete žádat na stejném úřadě.

S pozdravem Václav Krása