Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz

Autor huczalová marie
Předmět dotaz
Dotaz

Vážený pane Kráso,

 chtěla bych se zeptat, zda není možné nějak změnit nebo podat aspoň návrh na změnu v poslanecké sněmovně při přiznávání průkazů TP, ZTP a s nimi spojených vydávání terčíků do aut. Kdyby byla možnost využít tyto terčíky pro zdravotně postižené na dobu určitou, tj. třeba 1-2 roky. zkrátka dle potřeby. Jste po úraze, belháte se k lékaři pře půl města a na vyhrazeném místě zastaví auto, vyskočí z něj zdraví mladí lidé a vesele si odejdou nakoupit.

Mám amputovanou část chodidla, věřte na ty kontroly bylo těžko chodit a ne ještě k autobusu, kde jsem měla přednost si sednout, jak mi bylo podle přiznání TP umožněno.

Děkuji za odpověď a přeji hezký den.             

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Huczalová,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy Václava Krásy jsem přev zala Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

Vámi popsaný problém není záležitostí omezení doby přiznání. Může se samozřejmě stát, že dojde ke zneužití znaku. V případě, že máte pochybnost o oprávněném použítí, může požádat hlídku policie o prověření. Využít speciální znak na vozidle je možno pouze tehdy, jeli jím právě přepravována postižená osoba, která se musí prokázat platným průkazem ZTP nebo ZTP/P.
Jinak co se doby platnosti týče, mimořádné výhody jsou přiznávány na dobu určitou nebo trvale, podle důvodu přiznání a možné jsou i mimořádné kontroly.
S pozdravem.
Mgr. Ivana Šťastná
poradce NRZP ČR
tel: 266 753 422