Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dotaz - parkování

Autor Alice H.
Předmět Dotaz - parkování
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Jsem tělesně postižená (ZTP-P - třetí stupeň invalidity). Když jsme šli s manželem (můj průvodce) odevzdat formulář na příspěvek na benzín, tak jsme potřebovali zastavit u MÚ. Parkování je zde obtížné, jen jedno místo pro invalidy a pak několik vyhrazených míst pro nějaké konkrétntní firmy. Parkovací místo pro invalidy bylo obsazeno a tak manžel zastavil tak, aby nikomu nebránil ve výjezdu, ale aby ani neobsadil vyhrazená parkovací místa pro firmy. Neujdu daleko (ještě k tomu po sněhu - velmi obtížné pro mě). Shodou okolností je v těch místech i Dopravní inspektorát z jehož dveří vyletěl policista a s opravdovou chutí na nás začal křičet, že jestli to auto necháme takhle stát, tak budeme odtaženi i přesto, že máme invalidní označení a že manžel udělal přestupek. Nesměle jsem podotkla, kam tedy auto máme dát, když jinde místo není. Pan policista opět křičel (vydatně si posiloval své ego), že snad bychom měli vědět, že když není místo na vyhrazeném parkovišti pro invalidu, musíme si přece stoupnout hned vedle. Už jsme se raději na nic neptali, manžel přeparkoval na místo vyhrazené firmám a odešli jsme. Nikdy bychom si netroufli (ač s invalidním označením) postavit se na parkoviště vyhrazené pro někoho jiného. Prosím, sdělte nám jak v takovém případě parkovat. Opravdu si invalida může stoupnout vedle obsazeného vyhrazeného místa na jakkoli jinak označené parkovací místo? Předem Vám děkuji. Alice H.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Alice,

chápu nepříjemnost do které jste se dostali. Především bych si asi stěžoval na policistu. Vaše otázka nemá příliš řešení. Vozidlo s oznčením O 1 nemá oprávnění stát na vyhrazených parkovištích jiných  subjektů. Myslím, že jste postupovali správně.

S pozdravem

Václav Krása