Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dotaz - Brno

Autor Studený Jiří
Předmět dotaz - Brno
Dotaz

Přeji pěkný den. Mám dotaz na používání symbolu vozíčkáře na označeném autě a průkazce k tonuto i dalším oprávněním. Symbol na autě zneužívá mnoho a hlavně mladých lidí. Když potřebujete zastavit v nákupní zóně i někde ve městě tak tam porkují auta celou směnu t.j. až 10 hodin a vy němůžete parkovat a vyřídit si svoje potřeby. Také vjezdy do měst hlídají měští policisté a symbo vozíčkáře neuznávají (jako obsluhu viz dodatková tabulka) a požadují povolení k vjezdu - to se platí a vydáváno na rok. Mám dotaz zda by ze zákona bylo možné omezit stání na vyhrazeném parkovišti na dobu 120 min. v centrech měst a blíže úřadům. Samozřejmě by na vozidle byla označena hodina počátku stání tak jako jinde ve světě. Důležitá je kontrola policie. Ta není a jde jen o represi. Dále bych se chtěl otázat na legitimace zdravotně postižených a k platnosti těchto dokladů v ostatních státech Evropy. Nešlo   by tyto legitimace sjednotit s EU a doplnit mezinárodní smlouvou o jejich platnosti aspoň na území EU? Stává se, že v Rakousku či Itálii vás vykáží z vyhrazených parkovišť pro invalidy. Sice bez sance, ale je to nepříjemné.

Také mám dotaz na nové zavadení dálničních poplatků formou elektronického mýtného. Víte už o konečném řešení pro invalidy a jejich označená vozidla?

Děkuji za odpovědi přeji pěkný a pohodový den Jiří Studený Brno

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Studený,

omezit parkování na vyhražených parkovištích nepovažuji za dobré. Můžou zde parkovat i OZP, kteří v daných institucích pracují. Mezinárodní parkovací průkaz sice existuje, ale není respektován. Dalniční elektronické známky byly odloženy. Teď se zavádět nebudou.

S pozdravem Václav Krása