Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dorpava

Autor
Předmět Dorpava
Dotaz

Vážený pane Krása kdy se konečně zlepší veřejná doprava pro vozíčkáře? Především vlaková doprava se v posledních letech stále zhoršuje. Byť to vypadá, že vagony přibývají, tak ano skutečně přibývají, ale daleko rychleji přibývá neochota ČD vozíčkáře přepravovat. Lhůty 24 hodin musí být stkriktně dodrženy, jinak nic, stejně tak jako bylo v mnoha stanicích zkrácena provozní doba plošiny pro vozíčkáře a to v tichosti. Nyní tak je problém. Soukromí dopravci si z vozíčkářů dělají akorát srandu. Jediný kdo se postavil čelem k přepravě vozíčkářů je LeoExpress. Autobusy ty jsou bariérové většinou. MHD se lepší, ale v mnoha městech neexistují garantované bezbariérové spoje a to je taky problém. Přijde mi, že se v této věci nic neděje. Co pro to dělá NRZP?

Odpověd na dotaz:

Vážaný pane,

bezbariérová doprava je jednou z priorit NRZP ČR. Neustále jednáme s ČD a ministerstvem dopravy. Je to bohužel finančně náročná záležitost, o to je to složitější.

S pozdravem Václav Krása