Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doprovod v sanitce

Autor Danuše Brázdová
Předmět doprovod v sanitce
Dotaz

Dobrý den, od dnešního dne jsem majitelkou průkazu ZTP. Na vyšetření k doktorům a všude jinde mě vozí manžel naším os. autem. V případě, že však nemůže, objednám si sanitku a doprovází mě vnučka. Prosím o sdělení, zda mám nárok na doprovod v sanitce zdarma, nebo jestli vnučka bude muset platit.

Pohybuji se velmi omezeně a těžce o dvou fr. holích. Potřebuji pomoc při chůzi do schodů,  odemykání dveří apod.

 

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Brázdová,

doprovod v sanitce, pokud jej potřebujete, není zpoplatněn. Je to však tak, že sanitku Vám musí předepsat Váš ošetřující lékař. Pokud Vám ji nepředepíše, tak asi byste měla jízdu platit. V takovém případě Vám však doporučuji, pokud bydlíte ve větším městě, spíše využít alternativní dopravu, kterou břada měst již má, a sice, že provozuje vozy pro osoby se zdravotním postižením.

S pozdravem Václav Krása