Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doprava

Autor máša
Předmět doprava
Dotaz

Přeji pěkný den pane Kráso.Na internetu jsem se dočetla že je  zákon č.377/2009 St který může postihnou ty co diskriminují nebo neumožní cestování postiženým lidem.Znamená to že když potřebuji cestovat vlakem nebo autobusem s dítětem na vozíčku tak mi musí tuto cestu zajistit?Co když jsou zastávky bariérové?A nemají plošiny ani lidi kteří by pomohli?Díky snížení příspěvku na dopravu tedy změnu přízpěvek na mobilitu se snažím cestovat hromadnou dopravou a  na výlety,lázně,návštěvy atd. vlakem a autobusem.Ale bouhžel dráhy při informaci že chci cestovat s vozíčkářem do míst kde nejsou plošiny ani bezbar.zastávky poradily at jedu s vícero lidmi a pomůžu si sama a nebo autem.A autobusy jsou bohužel jen se schody a přeplněné jsou to autobusy mezi menšími vesnicemi.Jakou mám možnost když chci cestovat tak jako ostatní lidé?Děkuji za jakou koli odpověd MÁŠA

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Mášo,

takové obecné zákony sice jsou, ale protože není sankce, jsou těžko vymahatelné. Na železniční dopravě jsou v řadě stanic plošiny, případně některé vagony ve vlacích jsou bezbariérové. Vždy je potřeba dopředu požádat o přistavení bezbariérového vagonu, a to na stránkách ČD. Horší situace je v autobusové dopravě, kde je bezbariérová doprava ve městech, mimo město již ne.

S pozdravem Václav Krása