Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doprava

Autor Jakub
Předmět Doprava
Dotaz Dobrý Den pane Krása. Prosím o radu. Jsem na vozíku. Pokud hodlám dojíždět do zaměstnání nebo do školy vlakem můžu požádat o pravidelné řazení vozu se zvedací plošinou? Jedná se mi o rychlíkové spoje. Musí dráhy k tomuto požadavku přihlédnout při rozdělování vozů? Lze toho vůbec dosáhnout pokud dráhy nechtějí? Nebo je lepší se obrátit na ministersvo dopravy? Děkuji jsem s pozdravem Jakub

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jakube,

myslím si, že MD Vám v této věci opravdu nepomůže. Je to zajímavá věc a myslím, že by NRZP ČR  Vám ráda v této věci pomohla. Měl byste se obrátit na ČD se žádostí o zajištění pravidelného vozu k Vaší dopravě do zaměstnání. Pokud Vám ČD nevyhoví, dejte mi to vědět na v.krasa@nrzp.cz a podnikli bychom další kroky.

S pozdravem Václav Krása