Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Doprava

Autor Dana Svecova
Předmět Doprava
Dotaz Zdravim Vas pane Krasa. Stale se resi sKarty a na skutecne problemy vozickaru a jinych telesne postizenych se snad uplne zanevrelo. Velkym problemem je doprava, pokud vozickar vlastni auto musi platit vysoke castky za pojisteni a u nas je nutne i havarijni pojisteni vozidla s asistenci, sama si nic neopravim a plus co kdyz vozidlo nekdo poskodi nebo ukradne, dale je nutne platit benzin a beznou udrzbu vozidla a to jsou skutecne horentni castky. Prispevek na mobilitu je akorat vysmech. Poradne mi auto rujnuje rozpocet a casto si musim pujcovat, ale nemam jinou moznost. Potrevuji se dopravovat. Hlavni problem je vsak nebezbarierova verejna doprava. Dopravci stale nakupuji barierova vozidla. Jen kdyz dostanou dotaci tak koupi bezbarierovy. Ale to je malo. Maji jen jeden nebo dva bud neoznacene v JR nebo oznacene, ale v pripade servisni prohlidky, poruchy apod. jede barierovy autobus a vozickar zustane na zastavce. Jiz nekolikrat muj pripad. Dalkove linky o tech anii nemluvit. No a vlaky to je tak jedine, ale nelze porad cestovat a vse vedet 24 h. dopredu. Pamatuji si, ze kdyz zacinal eshop cd byl problem pro spoustu lidi, ze jizdenka je vazana na konkretni spoj a mohlo to byt kratsi dobu a vozickari to musi podstupovat dodnes, pak cestovat v zavazadlovem prostoru a poslouchat obsluhu plosiny jak je vozickar zdrzuje a kdyz jede bez objednavky, ze je roztazenej protoze to musi vedet dopredu a to je stesti, ze jeste jede a neodmitnou ho prepravit a tohle vse se musi jeste prosit. To me neprijde hodne tomuto stoleti vzdyt bychom pak nepotrebovali prispevek na auto nebo na mobilitu. Ale takhle? Proc vic netlacite na vladu a dopravni spolecnosti aby se mohli a nakupovali jen bezbarierova vozidla v zahranici to lze i na dalkovych linkach. V Anglii jsem si autobus mohla dokonce objednat. Proc zde to nelze? Dopravci za wevropske penize porizuji vozidlo pro sebe neboli soukroma spolecnost si za verejne penize porizuje svuj majetek. Pritom staci aby kraje v tendrech pozadovali garantovane bezbarierove spoje a pokud by dopravce garanci porusil byl by povinen vozickari zajistit na sve naklady prepravu jinym zpusobem. Dekuji za Vas cas a preji hezky den.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Švecová,

bohužel se mi nedaří Vám odpovědět, zkuste mi zaslat Vaši mailovou adresu, a to na v.krasa@nrzp.cz.

S pozdravem Václav Krása