Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

doplnění dotazu :o)

Autor Monika Kodejšová
Předmět doplnění dotazu :o)
Dotaz dtažení vozidla z modré zóny Dotaz Dobrý den, dnes 12.5. po 16té hodině jsem byla z důvodu, že se mi udělalo nevolno, nucena zastavit ve Strojnické ulici,zaparkovat v modré zóně, abch si mohla zajít sehnat v přilehlých ulicích otevřený obchod, kde bych si koupila vodu. Když jsem se k autu cca po půl hodině vrátila, na místě nebylo a jak jsem později zjistila, došlo k jeho odtažení a to i přesto, že bylo označeno modrou značkou invalidy, která mi byla přidělena zároveň s průkazem ZTP. Domů jsem se byla nusena dopravit taxíkem a následně požádat syna, aby automobil vyzvedl, při zaplacení částky 2.150,-Kč. Chtěla bych se zeptat, za MP hl.m. Prahy může takto postupovat a vozidlo invalidy nechat odtáhnout? Pokud takové oprávnění nemá, jak mám dále postupovat? Děkuji Monika Kodejšová Odpověd na dotaz: Vážená paní Kodejšová, pokud máte pouze označení vozíčkáře, protože píšete, že jste měla modrou značku invalidy, tak magistrát postupoval správně, protože toto označení není od 1. 1. 2013 platné. Pokud máte průkaz ZTP, měla jste si dojít na sociální odbor Vaščí obce značku vyměnit za evropský parkovací průkaz. k tomu potřebujete také jednu fotografii. S pozdravem Václav Krása Děkuji za odpověď pane Kráso a dodávám, mám evropský parkovací průkaz s fotografií, a tento byl umístěn za předním sklem automobilu ze strany řidiče. M.Kodejšová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Kodejšová,

v takovém případě Vám doporučuji podat stížnost na magistrát. Ale zákon nestanoví nemožnost odtažení auta.

S pozdravem Václav Krása