Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dodatková tabulka pro školu

Autor Petra
Předmět Dodatková tabulka pro školu
Dotaz

Vážený pane Kráso, prosím o radu ohledně parkovacího místa před budovou školy. Jedná se školu střední ( to asi není důležité), vedle které jsou obchody, takže i parkoviště - jedno z jedné strany, druhé z další strany (tam je pouze zadní vchod pro učitele a výtah), včetně parkoviště pro vozíčkáře - celkem dvou, jedno je před hlavním vchodem, druhé u zadního vchodu, obě parkoviště jsou však obecná, takže pro kohokoliv. Syn je ležící, k přepravě používáme kočár. Parkoviště pro vozíčkáře je v blízkosti výtahu. Už se nám stalo, že bylo obsazené. Proto jsem se ptala telefonicky na MÚ nějaké kompetentní úřednice, zda by se dalo toto místo doplnit dodatkovou tabulkou - např. "Jen pro návštěvníky školy". Úřednice to projednala s nadřízeným a sdělila mi, že ten to nepovažuje za nutné. Mám se tedy na onoho nadřízeného obrátit s písemným dotazem, nebo by bylo vhodné, aby se do toho  vložila škola? Jako rodič těžce tělesně i zdravotně postiženého dítěte mám spoustu starostí a docela mě mrzí, že jsem zatím nenašla pochopení a praktickou pomoc při snaze umožnit synovi začlenění do společnosti. Označní místa by mi zajistilo určitou jistotu při vození syna do školy. Takhle každý den ráno doufám, že nebudu muset hledat jiné, vhodné místo a zvláště pak, když bude pršet nebo sněžit, by bylo příjemnější být co nejdříve pod střechou. Mimochodem, to označené místo je asi rozměrově menší (trošku do písmene V se širší základnou) a v rozšiřujícím se místě je vystouplý kanál, který je docela bariéra, takže musím parkovat "zadkem" na kanlálu, jinak je problém kanál kočárkem přejet ( má přední kolečka malá, otočná). Poradíte mi prosím, jestli se s tím dá něco dělat? Děkuji Vám za ochotu i čas. Petra

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Petro,

na tuto situaci žádný zákon nepamatuje. Je nezbytné, abyste se s představiteli města dohodla. Doporučuji Vám, abyste oficiálně požádala o rozšíření počtu vyhrazených parkovacích míst pro OZP o další místo. Dále požádejte, aby toto místo bylo vyhrazeno pro žáky školy. Bylo by dobré, kdyby Vás v této iniciativě podpořila škola. Pokud město Vám nevyhoví, potom máte ještě možnost napsat petici a získat pod ní dostatek podpisů, nebo byste mohla získat novináře místních novin, aby na tento problém upozornil. Jiná cesta opravdu není.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, 

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.