Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dočasný parkovací průkaz

Autor Radek Novák
Předmět Dočasný parkovací průkaz
Dotaz

Dobrý Den, neuvažovali jste o lobby za zavedení dočasných parkovacích průkazů pro osoby po úrazech? Tedy například člověk, který je po úrazu na vozíku třeba půl roku by dostal ,,dočasný parkovací průkaz,, platný jen na půl roku. Nic víc, žádné dávky, jen průkaz na pakování. Velmi by to zlepšilo běžný život takového člověka. Dočasný průkaz by mohl být jiné barvy a vydáván na doporučení rehabilitačního a praktického lékaře. Poté by byla povinnost průkaz vrátit. Přičemž policisté by průkazy, které nikdo nevrátil mohli odebrat.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Nováku,

vzhledem k tomu, že posouzení nároku na průkaz ZTP trvá zhruba půl roku, tak toto by asi byla zbytečná práce.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji