Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dočasná možnost parkování na místech určených pro invalidy

Autor Radek Václavík
Předmět Dočasná možnost parkování na místech určených pro invalidy
Dotaz

Dobrý den,

jsem po operaci achilovy šlachy a nosím ortézu. Občas potřebuju někam dojet autem (neřídím), ale potřebuju zaparkovat blíž, protože s berlemi daleko neujdu. Existuje nějaká možnost, jak legálně využít parkovací stání určené pro invalidy po dobu cca 6 týdnů, než mi sundají ortézu?

Předem díky za odpověď.

S pozdravem,

Václavík

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Václavíku,

vzhledem k nepřítomnosti pana předsedy Václava Krásy jsem převzal Váš dotaz k vyřízení a sděluji následující.

V zákoně č. 361/2000 Sb., o provozu na pozemních komunikacích a o změnách některých zákonů, (zákon o silničním provozu) je v ustanovení § 67, odst. 7), je uvedeno následující :

(7) Na vyhrazené parkoviště pro vozidlo označené znakem O 1 je vozidlům bez označení O 1 vjezd zakázán.

Bohužel Vám tedy, nikdo žádnou výjimku z této zákonné úpravy povolit nemůže. Pouze vozidla opatřená označení č. O1 - symbolem stylizovaný vozíčkář na modrém poli

mohou na těchto místech parkovat.

Současně bych se Vám rád jménem NRZP ČR omluvil za nezodpovězení Vašich předchozích dotazů vzhledem k dočasným problémům na webových stránkách.

 

Děkuji za pochopení.

S pozdravem.

JUDr. Pavel Jungr

poradce NRZP ČR

tel: 266 753 422