Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dítě majitelem vozidla

Autor Daniela Hermanová
Předmět Dítě majitelem vozidla
Dotaz Dobrý den pane Kráso.. Koupili jsme s manželem auto s vlastných financí a rádi by jsme jako majitele uvedli naši 5ti letou dceru , která vlastní průkaz ZTP, aby jsme se vyhli placen eko-daně. Jsme z Olomouce a tam nám na registraci vozidel bylo řečeno, že dítě nemůže být majitelem auta, ikdyž já budeu provozovatelem a že o to musme pořádat soud pro nezletilé... Mají pravdu? Nebo nás tahají za nos? Děkuji s pozdravem Hermanová Daniela

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hermanová,

tak jak popisujete situaci tak to opravdu není možné. Držitelem vozu je možné určit dítě pouze v případě, že toto dítě je se zdravotním postižením a je mu přinán příspěvek na nákup motorového vozidla. Provést však účelové převedení vozidla na Vaší dceru se domnívám, že je trochu zvláštní i když to pravděpodobně neodporuje zákonu.

S pozdravem

Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.
Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.