Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Diskriminace

Autor Karel Muller
Předmět Diskriminace
Dotaz Dobrý Den, nyní je již očividné, že Regiojet diskriminuje vozíčkáře. Od 1.11.2013 nebude zajišťovat přepravu vozíčkářů. Zajímalo by mne zda takovouto diskriminaci dovolíte? Vždyť to už přeci není možné, máme se přeci rozvíjet a zatím se v poslední době vracíme zpátky a to naprosto ve všem. Doprava stále není přístupná a dotace se staly jen zdrojem levných nákupu autobusů to že jsou nízkopodlažní je jedno buď nejsou v JŘ označené nebo to dopravce nedodržuje(vyjma MHD ve většině měst). Vlakem ČD je to horor kvůli chování zaměstnanců a nesmyslným lhůtám. A benzín do auta stojí zase nemalé prostředky a i tady stále na místech pro invalidy stojí známí Městské policie nebo lidé, kteří se policii vysmějí do očí, že ta tisícovka je parkovný skoro zdarma(vlastní zážitek). Stále se potýkáme s bariérami veřejných budov i budov k bydlení a stále zde tolik let po revoluci není vůle je odstranit naopak se staví nové a nové. To i staré komunistické panelové domy bez výtahu mají uvnitř prostor pro případné vybudování onoho výtahy, dnešní domy je nemají a jsou bez výtahu. Proč to stavební úřad stále schvaluje? Vážně nevím zda se konečně začne myslet i na zapojení zdravotně postižených do společnosti.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Müllere,

máte naprostou pravdu, že v poslední době dochází k stále horší diskriminaci v železniční dopravě osob se zdravotním postižením. 24. 10. máme jednání s ČD, kde chceme trvat na okamžité  nápravě, jinak předáme vše médiím. Bylo by dobré, kdybyste souhlasil, aby Váš případ byl také zveřejněn. Stačí, pokud mi na můj e-mail v.krasa@nrzp.cz napíšete souhlas se zveřejněním a spojení na Vás.

S pozdravem Václav Krása