Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka u služebního auta

Autor Jirka
Předmět Dálniční známka u služebního auta
Dotaz Dobrý den, pane Kráso, chtěl bych se Vás zeptat, zda je nutné kupovat dálniční známku na služební vozidlo, kterým se převážejí děti s průkazem ZTP. Jsme škola pro děti s kombinovanými vadami a máme dodávkový automobil na 9 míst. Děkuji a zdravím.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jiří,

v zásadě nemusíte platit dálniční známku pouze v ČR, ale je nutné, aby za předním sklem vozu byl parkovací průkaz jednoho z převážených dětí. To znamená, aby policie hned věděla, že vůz převáží osoby se zdravotním postižením.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.