Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka pro ZTP/S

Autor Lenka Košická , Žilina
Předmět Dálniční známka pro ZTP/S
Dotaz

Přeji hezký den. Pocházím ze Slovenska odkud mám invalidní důchod a žiji  v Olomouci kde mám přechodný pobyt. Jsem držitelkou průkazu ZTP/S -(sprievodca) a mám kartičku O1 vydanou v Žilině. Jak ji mohu v České republice využívat a jestli musíme mít také dálniční známku. Auto má český přítel já kvůli očím řídit nemohu.

                          Předem děkuji za odpověď.

                                             Lenka K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Košická,

jednotlivé dokumenty a výhody pro osoby se zdravotním postižením jsou nepřenositelné z jednoho státu do druhého. Tudíž Váš průkaz ZTP/S není u nás platný a tím ani označení O 1. To znamená, že na našem území musíte mít při jízdě po dálnicích dálniční známku.

S pozdravem

Václav Krása