Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka do Rakouska - jsem invalida se ZTP

Autor Petr Hudec
Předmět dálniční známka do Rakouska - jsem invalida se ZTP
Dotaz Vážený pane Kráso, chtěl jsem se informovat zda musím mít jako invalida se ZTP dálniční známku do Rakouska. Rakouskem bych jen projížděl a nevím zda si mám koupit 10ti denní známku. Platí v Rakousku obdobný zákon jako u nás, tj. že nemusím při prokázání ZTP průkazu mít dálniční známku? Děkuji za odpověď a přeji hezký den Petr Hudec

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Hudec,
naše zákony v Rakouské republice pochopitelně neplatí. Tudíž jste povinen platit za jízdu na dálnicích tak jako ostatní občané.
S pozdravem Václav Krása