Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka a ZTP

Autor Petr Svěrák
Předmět Dálniční známka a ZTP
Dotaz

Dobrý den, rád bych se zeptal v souvislosti s elektronizací dálniční známky, jak to bude s auty, označenými cedulkou ZTP. Doposud se při kontrole řidič nebo spolucestující prokázal průkazem ZTP. Nyní to budou sledovat dálniční kamery a nerad bych se setkal s tím, že budu muset každý měsíc na nějaký úřad, abych se prokázal ZTP průkazem. Nehledě na to, jak se bude prokazovat, že aktuálně v autě skutečně jela osoba se ZTP průkazem. Jak známo, tak výhody označení ZTP se smí využívat jen za předpokladu viz předchozí věta.

Děkuji za odpověď, s pozdravem Petr Svěrák

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Svěráku,

první dva roky nedojde k žádné změně, protože elektronhický systém zatím nebude umět provádět kontrolu jednotlivých vozidel. Je tam nějaký technický problém. Teď NRZP ČR vyjednává se SFDI o způsobu řešení až bude systém zcela funkční. Určitě nebudou dálniční poplatky pro držitele průkazů ZTP a ZTP/P. Je potřeba zajistit, aby systém nebyl zneužívaný.


Rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na prohlédnutí reklam na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji. 

S pozdravem Václav Krása