Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka

Autor Josef Chán
Předmět Dálniční známka
Dotaz

Ve svích odpovědích píšete, že na Slovensku neplatí označení O1 na dálnicích. Ještě před rokem orčitě platilo a pokud se to nezměnilo, tak platí dodnes, neboť zákon o platnosti označení O1, byl schválen ještě před razpadem československa a nebyl měněn ani u nás ani na Slovensku

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Cháne,

Slovensko má svojí úpravu, která je podobná té naší, ale naše dokumenty na slovensku neplatí, kromě parkovacího průkazu. Ten Vás však neopravňuje na Slovensku k osvobození od dálničních poplatků.

S pozdravem Václav Krása