Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dalniční známka

Autor Mária Staňková
Předmět Dalniční známka
Dotaz

Dobrý den. Chtéla sem se zeptat na dálniční známku, jestli plati , že když vlastní ZTP 2 stupňe tak dálniční známku si nemusím pořizovat. A jak to platí na Slovensku co se týče i parkování na označených místech pro tělesně postižených.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Staňková,

průkazka ZTP Vám nestačí, abyste neplatila dálniční známku. Musí Vám být vydán tzv. parkovací průkaz, který Vám bude vydán na odboru sociální péče Vaší obce s rozšířenou působností. Na Slovensku musíte platit dálniční poplatky.

S pozdravem

Václav Krása