Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka

Autor Miloslav Volánek
Předmět Dálniční známka
Dotaz Dobrý den. Jde my o jízdu na dálnici s označením na vozidle O1. Dopravím-li postiženou osobu kamsi, je vše v pořádku. Při návratu se doporučuje mít potvrzení ústavu, kam jsem postiženého dovezl. Dobrá. Ale co v případě, že potvrzení nelze získat? Letiště, příbuzní a delší pobyt, přátelé, školní srazy, setkání veteránů… Jak se zachovat, potvrzení nemaje. Při jízdě na místo platí označení O1. Při návratu bez postiženého zakoupit dálniční známku? Po skončení víkendové akce, kdy je potřebné dopravit postiženého domů, opět označení O1 platí jen na cestu domů. Jestliže chci plnit přání a potřeby postiženého, pak výhody jemu poskytované takto ztrácí smysl. Cestování těmto lidem zakázáno přeci není. A život nepřináší pouze potřebu převozu do zdravotnického zařízení, ale i za rozptýlením. A to především. Jak tedy použít přiznané výhody i v normálním životě? Moc děkuji za odpověď, Volánek

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Volánku,

doporučuji vždy si zajistit nějaký doklad, například prohlášení pořadatele akce, že jste vezl tu a tu osobu, která je osobou těžce zdravotně postiženou. Takové prohlášení, podepsané konkrétní osobou má svůj význam a dala by se znalecky použít.

S pozdravem Václav Krása