Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Jedličková
Předmět dálniční známka
Dotaz

Dobrý den,

měla bych dotaz ohledně dálničních známek.Jsem držitelka průkazu ZTP/P a do včera jsem se domnívala, že nemusím mít dálniční známku při dopravě po dálnici.Včera jsem měla rozhovor s příslušníkem policie a ten mi sdělil,,že dál.známku nemusím mít jen když pojedu po dálnici k lékaři.Že když pojedu soukromě tak álniční známku mít musím.Jak to tedy je? Myslela jsem, že hlavně záleží na tom , aby osoba s průkazem byla v autě při jízdě po dálnici a že je mohu využívat ke své přepravě jakékoli.Děkuji za odpověď.

A ještě bych se chtěla zetpat zda jako osoba prakticky nevidomá mám nárok na příspěvek na koupi vozidla či ne, děkuji.

Jedličková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jedličková,

samozřejmě, že to není pravda. V případě, že máte průkazku ZTP/P a k tomu označení O1 tak jste celoročně osvobozena od dálničních poplatků. Pokud vlastníte toto auto a jezdíte s ním pravidelně. Jestliže však auto řídil někdo jiný a nebylo to přímo v souvislosti s Vámi, potom by na autě musela být dálniční známka.

Jako osoba prakticky nevidomá, nemáte nárok na příspěvek motorového vozidla.

S pozdravem

Václav Krása