Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Petr Horáček
Předmět dálniční známka
Dotaz

Dobrý den, mám dotaz ohledně dálniční známky. Jsem držitelem průkazu  ZTP/P a  parkovacího průkazu označujícího vozidla přepravující osobu těžce zdravotně postiženou.
Řidičský průkaz již ze zdravotních důvodů nevlastním, jsem odkázán na přítelkyni a její auto. U přítelkyně  nemám trvalý pobyt, nevím jakým způsobem dokázat osobu blízkou. Chtěl bych vědět, zda mohu využívat výhody, jako např. cestování po dálnici bez dálniční známky, abych nebyl pokutován.
Za odpověď předem děkuji,   Petr

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Horáčku,

když pojedete jakýmkoliv autem a budete mít s sebou parkovací průkaz a průkaz ZTP/P, tak vozidlo, kterým jedete nemusí mít v tu chvíli dálniční známku. Ale upozorňuji, že je to jenom po tu dobu, co jste v autě.

S pozdravem Václav Krása