Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka

Autor Jiří Vlk
Předmět Dálniční známka
Dotaz

Dobrý den.

Je pravda, když mam ZTP/P a mam parkovační kartu, tak že potřebují dalniční známku?

Děkuji za odpověd

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Vlku,

asi jste špatně pochopil informaci, kterou jste dostal. Je to přesně naopak. Pokud jste držitelem průkazu ZTP/P a máte parkovací průkaz, tak v ČR nemusíte platit dálniční poplatky. Jste od nich osvobozen. Toto však neplatí za hranicemi ČR, kde všude musíte dálniční poplatky platit.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.