Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Daniela
Předmět dálniční známka
Dotaz

Dobrý den, jedu se svým otcem, který má průkazku ztp/p na dovolenou do zahraničí. U nás je osvobozen od dálničního poplatku a já se ptám jak je to v zahraničí, zda i tam má nárok na osvobození od dílničního poplatku, popř.od placení mýtného. /slovensko, rakousko, madarsko, slovinsko,chorvatsko/

Děkuji za odpověd

Daniela K.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Danielo,

osvobození od dálničních poplatků se na průkaz ZTP/P vztahuje pouze na ČR. Všude jinde musíte platit dálniční poplatky, tak jako ostatní uživatelé dálnice. Zatím nedošlo v rámci Evropy k nějaké dohodě.

S pozdravem Václav Krása

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.