Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Jindřiška
Předmět dálniční známka
Dotaz Dobrý den pane Kráso. Mám na vás takový dotaz. Mám kamaráda, který má neslyšící obě děti. Obě děti mají průkazku ZTP/P. Musí platit dálniční známku, když je vozí do školy? Prosím jak je to vázané na dítě a průkazku, a popř. kde se vyřizuje karta do auta. Děkuji moc za odpověď.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jindřiško,

i když obě děti mají přiznaný průkaz ZTP/P, tak musí platit jejich rodiče dálniční známku, pokud s nimi jedou po dálnici. Dálniční známky se neplatí pouze v případě, kdy k průkazu ZTP nebo ZTP/P je současně vydán parkovací průkaz, který vydává obec s rozšířenou působností v místě bydliště takové rodiny. Zákon č. 329/2011 Sb., zároveň stanoví, že neslyšícím a nevidomým nejsou vydávány pardovací pr¨ůkazy. Ty jsou vydávány pouze lidem s pohybovým postižením a lidem s těžkým mentálním postižením.


S pozdravem Václav Krása


Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji