Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Helena Jarábková
Předmět dálniční známka
Dotaz Platí průkazka ZTP pro jízdu na dálnici, není-li držitel průkazu řidičem vozidla? Děkuji za odpověď. S pozdravem Helena Jarábková

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Jeřábková,

samozřejmě, že průkaz ZTP platí i pro jízdy, pokud je držitel průkazu jako spolujezdec. Musí mít vystaven Evropský parkovací průkaz, který je přenosný a může se použit v každém voze, kde je držitel průkazu přepravován. Toto však platí pouze v ČR. Evropský parkovací průkaz je vydáván na obci s rozšířenou působností.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovala Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.