Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Markéta K.
Předmět dálniční známka
Dotaz Dobrý den, náš syn je držitelem průkazu ZTP/P...jelikož není invalidní (po tělesné stránce), nevyřizovala jsem "modrou kartičku" na parkování. Nyní nás čeká cesta do Prahy na vyšetření a já nikde nemůžu najít přesný výklad toho,zda musíme mít dálniční známku.Někde se uvádí,že držitelé průkazu ZTP/P jsou od dálničního poplatku osvobozeni, někde zase,že musí být parkovací karta + průkaz ZTP/P.Pokud mi dokážete poradit,budu moc ráda, jedeme už tento pátek.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Markéto,

je to skutečně tak, že slevu na dálničních poplatcích má pouze držitel parkovacího průkazu a nikoliv držitel průkazu ZTP či ZTP/P. Pokud Váš syn nemá tělesné postižení, tak skutečně nemá nárok na parkovací průkaz a musíte zaplatit dálniční poplatek.

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud mi rozkliknete reklamu na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Děkuji