Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční známka

Autor Balcar Tomáš
Předmět Dálniční známka
Dotaz

Dobrý den,

jsem prakticky nevidomý, držitel průkazu ZTP/P. Jsem majitelem auta, které užívá moje družka pro mojí i svojí potřebu.  Chtěl bych vědět, zda pokud ona jede autem sama, beze mne co by držitele půkazu, musí mít dálniční známku?

Děkuji za odpově

Tomáš Balcar

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Balcare,

jestliže Vaše družka nepojede vozidlem po dálnici v souvislosti s Vaší osobou tak je nezbytné, aby měla dálniční známku. V souvislosti s Vaší osobou znamená, že Vás  někam veze, případně někam dovezla a jede zpět nebo pro Vás jede do určitého místa.

S pozdravem.

Václav Krása