Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční známka

Autor Charvátová Miroslava
Předmět dálniční známka
Dotaz Nemohu se dopátrat, jak máme postupovat v následující situaci. Vím, když ve vozidle pojedu já, jako osoba vlastnící průkaz ZTP/P a tedy i označení pro přepravu, dálniční známku nepotřebujeme. Co ale v případě, že mě manžel poveze autem ( vlastníkem jsem já ) do nemocnice a já tam zůstanu. Bude se muset tedy vrátit sám a potom pro mě i pojede. Pokud musíme v takovémto případě známku koupit, žádnou výhodu jako ZTP/P tedy nemám. Údajně je řešením, nechat si hospitalizaci mé osoby potvrdit. Co ale policie v případě kontroly a mýtné brány? Pokud je to pravda, jak by mělo takové potvrzení vypadat, aby se předešlo nedorozumění. Děkuji za odpověď a přeji pěkný den. Charvátová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Charvátová,

situaci, kterou popisujete lze řešit. Stačí, když napíšete prohlášení, že Vás manžel odvezl dbne toho a toho do nemocnice a vrací se tudíž sám domů a totéž lze uplatnit při tom, až pro Vás do nemocnice pojede. Případně byste mohli požádat nemocnici o potvrzení, že Vás tam manžel přivezl. S tímto potvrzením je možné použít průkaz ZTP/P na dálnici bez dálniční známky.

S pozdravem Václav Krása