Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálniční poplatky v zahraničí (EU) pro držitele ZTP

Autor Libiger František
Předmět dálniční poplatky v zahraničí (EU) pro držitele ZTP
Dotaz

Dobrý den,

letos v srpnu chci navštívit termální lázně v Maďarsku, a jelikož pojedu přes Slovensko, mám dotaz, zda musím koupit dálniční známku, nebo platit dálniční poplatek v zemích EU, pokud jsem držitelem průkazky ZTP a mám nové označení (EU) pro motorová vozidla. Také by mne zajímalo, zda platí stejné výhody pro označená motorová vozidla v zemích EU.

 

                                                           Děkuji    Libiger Fr.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Libigere,

parkovací průkaz ani průkaz ZTP neumožňují slevu či odpuštění od dálničních poplatků mimo území ČR. Dálniční poplatky v zahraničí musíte platit jako každý jiný řidič.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se neustálým snižováním státní podpory, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.