Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálniční poplatky při převozu držitele průkazu ZTP/P

Autor Balej Petr
Předmět Dálniční poplatky při převozu držitele průkazu ZTP/P
Dotaz

Dobrý den,

chtěl jsem se informovat na dálniční poplatky při převozu rodinného příslušníka do lázní. Vím, že držitel průkazu ZTP/P je osvobozen od dálničních poplatků, ale jedná se mi hlavně o cestu zpět. Stačí mi potvrzení, že jsem přivezl rodiného příslušníka do lázní nebo musím koupit dálniční známku na zpáteční cestu?

Děkuji předem za odpověď.

S pozsravem Petr Balej.

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Baleji,

i když někteří poradci tvrdí, že na cestu zpět musíte mítn zaplacen dálniční poplatek, domnívám se, že tomu tak není, že Vám stačí potvrzení z lázní, že jste vezl rodinného příslušníka, který je držitelem průkazu ZTP/P.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane, rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.