Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Dálnice na Slovensku

Autor Petra Grygarová
Předmět Dálnice na Slovensku
Dotaz Dobrý večer, moje matka, která je držitelka ZTP průkazu - omezení III. stupně, mě jako osobu blízkou požádala o převoz na Slovensko k rodině, kterou dva roky neviděla. Já sama jsem držitelkou invalidního důchodu I.stupně ovšem průkazku ZTP nevlastním. Pokud ji budu převážet po Slovenské dálnici, budu muset zakoupit Slovenskou dálniční známku, nebo v případě, že ji převážím jsem od tohoto úkonu osvobozena? Děkuji za odpověď Grygarová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Grygarová,

na Slovensku bude muset platit dálniční poplatky, tak jako ostatní řidiči. Naše průkazy na Slovensku neplatí.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se v souvislosti s neustálým snižováním podpory státu, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.