Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

dálnice

Autor Miroslav Jonáš
Předmět dálnice
Dotaz

Dobrý den,

manželka má průkaz ZTP a proto nemáme dálniční známku. Povezu nyní ženu do nemocnice na operaci a zpět pojedu sám. Při cestě z Chomutova do Vysokého nad Jizerou jedema také po dálnici. Mou otázkou je, zda jsem oprávněn při zpáteční cestě, resp. při cestě tam při vyzvednutí, jet po dálnici pouze na evropský parkovací průkaz, případně zda musím mít potvzení z nemocnice atd.

S pozdravem

Jonáš

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jonáši,

bylo by dobré, kdyby Vám nemocnice dala potvrzení, že jste odvezl do nemocnice svoji ženu, která je držitelem průkazu ZTP. Pokud budete zastaven a nebudete mít toto potvrzení, tak se nesmíte nechat zvyklat a tvrdit, že jste odvezl svou ženu do nemocnice, ať si to zjistí.

S pozdravem Václav Krása

Vážený pane,

rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohl Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.