Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Co platí v odvolací době

Autor Amy
Předmět Co platí v odvolací době
Dotaz

Dobrý den,chci se zeptat jak je to se slevou na jízdném pro invalidní důchodce.Nyní jsou I. II.a II.stupeň.Kdo z nich má nárok na slevu? Dříve to prý bylo u III.stupně tedy plného ID.Nyní se hodně lidem měnil na II. nebo.I.stupeň.
Ale jak je to v případě,že byl III.stupeň odejmut,ale člověk se odvolává proti rozhodnutí.Platí sleva v době odvolání nebo už nemá nárok a musí platit plné jízdné a čekat jak odvolání dopadne.Nevím zda v období odvolání platí stále plný ID do doby rozhodnutí nebo platí II.stupeň proti,kterému je podáno odvolání.Na dopravním podniku to úplně neví,protože sama nevím jaké rozhodnutí je platné.Děkuji pěkně

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Amy,

sleva na jízdném se vztahuje k průkazce ZTP a ZTP/P. Držitel ZTP má nárok na slevu pro sebe. Držitel průkazu ZTP/P má nárok na slevu pro sebe a průvodce by měl jet bez jízdného.

S pozdravem Václav Krása