Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Cestovné

Autor Hana
Předmět Cestovné
Dotaz Dobrý den,p.Kráso,měla bych dotaz,jak to vlastně je s proplácením tzv.cesťáků.Naše pediatrička mi je nechce potvrzovat a vypisovat,že prý udajně máme příspěvek na auto,tím pádem,nemáme nárok na proplácení cest.náhrad.Tvrdí mi,že by to pak ona musela platit ze svého pojišťovně.Chtěla bych vědět,jestli máme nárok na proplácení jízd s dítětem se 4.st.,nechodící,DMO,k lékařům do vzdálenějších měst.Jezdíme do Motola,a to zrovna není levná záležitost. Děkuji za odpověď Kusalová

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Hano,

žádný zákon neuvádí zákaz proplacení cestovních náhrad při dopravě do zdravotnického zařízení. Na druhé straně není povinnost zdravotní pojišťovny vždy tyto cerstovní náklady proplatit. Záleží právě na lékaři, zda uzná, že návštěva byla nezbytná, nebo, že lékař si pacienta pozval. Mimo jiné se posuzuje také sociální potřebnost od osob, které žádají o proplacení cestovních nákladů. je potřeba se nějak dohodnout s Vaší lékařkou a vysvětlit jí, že obdržíte měsíčně pouze 400,- Kč na mobilitu, což v žádném případě nepokryje Vaše výdaje na všechny cesty, které máte v souvislosti s vaším dítětem, které je ZP.

S pozdravem Václav Krása

Vážená paní,rád jsem Vám poradil, a pokud budete opět potřebovat mojí radu, můžete se na mě kdykoliv obrátit s dotazem. Dovoluji si Vás poprosit také o pomoc. Národní rada osob se zdravotním postižením ČR, jejíž jsem předsedou, se změnou zákona o loteriích, dostala do velmi složité finanční situace. Má povolenou sbírku. Pokud byste mohla Vy osobně, nebo někdo z Vašich blízkých přispět jakoukoliv částkou na tento sbírkový účet, velmi by nám to pomohlo při další důsledné obhajobě práv a zájmů osob se zdravotním postižením a jejich blízkých.

Číslo účtu je: 248896031 / 0300. Podrobnosti ke sbírce najdete na webu www.nrzp.cz. Předem Vám děkuji za Vaši snahu nám pomoci.