Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Cestování v EU

Autor Margita
Předmět Cestování v EU
Dotaz Dobrý den, je možnost požádat o výhodnější jízdné v rámci EU na vlak a jakoukoliv dopravu. Jsem držitelka ZTP. Jak se tam prokážu, abych mohla využít levnější jízdné. Děkuji.

Odpověd na dotaz:

Vážená paní Margito,

náš průkaz ZTP není platný v ostatních státech EU. Některé státy však dávají slevu na jízdné některým skupinám lidí, jako například nevidomým a podobně. Je to však stát od státu jiné a nelze říct, že je na to právní nárok. Takže si to musíte zjistit u konkrétního dopravce. protože i mezi dopravci mohou být rozdíly.

S pozdravem Václav Krása

 

Vážení, rád jsem Vám odpověděl na Váš dotaz ve svém volném čase. Velmi bych přivítal, pokud byste i Vy věnovali Váš čas na reklamy na mém webu www.vaclavkrasa.cz. Je to moje jediná odměna za radu, kterou se Vám snažím pomoci. Předem Vám děkuji.