Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Cestování na dálnicích v EU

Autor Jaroslav Jančařík
Předmět Cestování na dálnicích v EU
Dotaz

Zdravím vás pane Kráso,

 

před pár lety jsem se tázal, zda není pro občany se zdrav. postižením v EU nějaká společná koncepce pro cestování na dálnicích. Tehdy jste, mám dojem, napsal, že se něco připravuje. Protože jsem ve starších dotazech o tomto nenašel žádnou zmínku, prosím o oddpověď, zda je v tomto směru něco nové, nebo jaký přístup k tomuto mají alespoň naši nejbližší sousedé - Slováci (příp.další hodně navštěvované okolní země) a zda by nešlo ze strany NRZP ČR a Slovenska tlačit na vlády našich blízkých zemí, aby byly přijaty alespoň bilaterální dohody o vzájemném bezplatném cestování zdravotně postižených občanů na dálnicích alespoň v našich zemích.

 

Děkuji za odpověď. S pozdravem

Jaroslav

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Jančaříku,

nyní Evropská komise připravuje návrh, který by měl vytvořit společný mechanismus podpory cestování pro OZP, ale zatím není návrh hotov. Česká republika v projektu není, protože naši státnici na takové "maličkosti" bohužel nemají čas. 

S pozdravem Václav Krása

Budu rád, pokud si prohlednete reklamy na mém webu http://www.vaclavkrasa.cz/. Děkuji.