Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

Ceske drahy

Autor Karel
Předmět Ceske drahy
Dotaz Dobry Den,vcera zacal platit novy JR a s nim i jine zmeny,drahy se opet chlubi vozy pro vozickare,ale to ze realne se jim cestovani zjorsi o tom uz mlci.Co rikate omezeni provozni doby mobilnich plosin v mnoha stanicich?Reditel drah pri nastupu rikal,ze nechce omezovat provozni zamestnance a uz je to opet tu.Handicapovani to zase odnesou.Jak mame cestovat vlakem do prace kdyz je provozni doba mnohdy tak kratka,ze nepokryje ani 6 hodinovou pracovni dobu?Uz tak jsme diskriminovani,ze to musime vse vedet 24 hodin dopredu a kdyz ne je zle.Mozna pribylo vozu s plosinami,ale spousta vozickaru jezdi i po jinych tratich kde jsou hytlaky.Jak mame cestovat kdyz ridit mnozi nemohou prave kvuli handicapu?Jina moznost neni a drahy toho sproste zneuzivaji.Pokazde mi reknou at jedu jinak kdyz se mi to nelibi.V zivote mi nezaradili vuz se zvedaci plosinou,zkratka to vzdy odmitnou a navic maji o nas soupis vsech kdo meli objednanou plosinu.Je to velky zasah do soukromi, vsichni vedouci pracovnici si mohou vytahnout kam,v kolik a kdy ten clovek cestoval, na objednavku vozu chteji dokonce adresu.Nechapu proc,poslou mi ten vuz snad domu postou? S pranim vseho pekneho Karel

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Karle,

děkuji Vám za Váš podnět. Počátkem roku 2014 má NRZP ČR jednání s vedením ČD a všechny tyto otázky bude chtít vyjasnit.

S pozdravem Václav Krása