Konto pomoci

NRZP ČR zahájila činnost Konta pomoci www.kontopomoci.cz, na kterém shromažďuje finanční prostředky na podporu projektů, které pomáhají osobám se zdravotním postižením.

Na konto pomoci můžete přispět různými způsoby. Můžete poslat jednorázový dar na sbírkový účet č. 248896031/0300 u ČSOB. Můžete přispět i trvalým příkazem určité částky, a to opět na stejný účet nebo si stáhněte zdarma na Appstore nebo Google Play aplikaci SEJF, zaregistrujte se a pouhými 4 kliknutími přispějte na sbírkový účet Konto pomoci. Bližší podrobnosti najdete na webu www.kontopomoci.cz.

 

CD vozy

Autor Daniel Novotny
Předmět CD vozy
Dotaz

Dobry Den, chtel jsem si objednat zarazeni specialniho vozu s plosinou do vlaku kde razeny neni. Pokladni me sdelila, ze mi to stejne neschvali protoze vozy nikam nez na vlaky kde jsou neradi, protoze pruvodci plosinu neumi ovladat a museli by je skolit a to nikdo delat nebude protoze je to zbytecne. Upozornila me take at cestuji ze stanice ktera je vybavena zvedaci plosinou do stanice ve ktere je take zvedaci plosina a to v jejich provozni dobe, protoze pruvodci na rychlikach na ovladani plosiny nejsou proskoleny, proskoleny jsou jen na vlacich EC. Kdyz jsem se ji zeptal zda si dela srandu a jestli je normalni, ze i na vlacich ktere jsou oznacene v jiznim radu symbbolem voziku a zvedaci plosinou se plosina nepouziva protoze neni proskoleny pruvodci tak mi odvedtila ze si mam jet s nekym jinym kdyz chci. Povazuji to za obrovskou diskriminaci. Jak je mozne, ze po tolika mesicich provozu nejsou pruvodci na rychlicich proskoleni? Proc nejsou razeny vozy se zvedaci plosinou do vlaku kdy to vozickar potrebuje? Hlavne ze tisk je plny toho jak moc toho delaji pro vozickare ale v praxi to nejde. Nerikejte mi, ze NRZP o tomto nevi, neverim ze jsem jediny kdo si stezuje. Proc uz se konecne DURAZNE neozvete? Mate hajit zajmy zdravotne postizenych a dostavate na to obrovske dotace, ale kaslete na nas taky jako jine oraganizace. Napriklad v tisku, tisk je plny toho jak se kupuji vozy pro vozickare, ale nikde jiz neni ze ani v nich vozickari nejsou přepraveni. Daniel Novotny

Odpověd na dotaz:

Vážený pane Novotný,

děkuji Vám za Váš dopis. Samozřejmě nejste sám, kdo si stěžuje, příští týden máme jednání s ČD a tiskovou konferenci, kde budu tuto věc prezentovat. Problém, který popisujete není systémový, ale je to i lidech. Holt když je někdo potvora, tak se chová jako čuně v každé situaci. Jenže to není věc ČD jako takových, ale jednotlivců.

S pozdravem Václav Krása